Digitalizáció és Lean. Az ipar két legnagyobb hatású trendje jelenleg, ami a szervezet belső működtetését érinti. A Lean ma már egy gyűjtőnév, ami alapjában véve egy olyan idő alapú megközelítést és eszközrendszert jelent, melyben az értékteremtő idő arányát kell növelni az összes eltöltött folyamat időn belül a veszteségek szisztematikus, tanuláson alapuló felszámolásával.
A digitalizáció (értsd Ipar4.0) ma már nem csak egy technológiai, hanem egy szervezetfejlesztési trend is egyben. A fő célja az adat-információ transzformációjának radikális felgyorsítása, amely drasztikusan növelheti a vezetői döntések hatékonyságát egy szervezetben.
Összekapcsolva e két meinastream trendet a szervezetfejlesztés új horizontjai nyílnak meg a szervezet kulturális képességeinek függvényében. A szervezet mindenkori érettségi szintje ugyanis alapjaiban befolyásolja az egységnyi idő alatt elérhető kulturális és pénzügyi eredményeket.
Előadásomban elsősorban annak fogok utánajárni, hogy miként érdemes digitális alapokon a Lean bevezetésének nekivágni és annak remélt hatásait felgyorsítani. Ehhez az un. Digitális Lean Érettségi Modellt (DLÉM) és a Digitlean rendszerünket fogom bemutatni, mely egy lehetséges első lépés lehet a digitális Lean transzformáció rögös útján egy szervezet számára.